Asmer'den Karamanlıya Plastik Boru Fabrikası

'Karamanlı' kategorisinde Burdurda tarafından 1 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Burdurda

  Burdurda Burdur Kent Rehberi Site Yetkilisi

  Asmer'den Karamanlıya 12 milyon değerinde yatırım yapılıyor. Asmer Mermer, yeni yaptığı Harbi Plastik fabrikasıyla yatırımlarına devam ediyor.

  Bölgenin sayılı ve önde gelen firmalarından olan Asmer, yapımını büyük ölçüde tamamladığı yeni plastik boru fabrikasıyla, Karamanlı’da yeni bir istihdam sahası oluşturuyor. ASMER Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şener, Harbi Plastik fabrikasında deneme üretimlerinin devam ettiğini belirterek, fabrikada, özellikle tarımsal plastik atıklarının geri dönüşümünü ve plastik boru üretiminin yapılacağını belirtti.

  karamanlı plastik fabrikası.jpg

  Şener, ilçedeki Kızılaliler mevkisinin üst kısmında faaliyet gösterecek Harbi Plastik fabrikasının, ilk etapta her çap ve basınçta kangal boru ve yağmurlama borularının üretiminin yapılmaya başlandığını ifade ederek, ilerleyen zamanlarda damlama boru sistemlerinin de üretimine başlanılacağını kaydetti.

  Proje olarak fabrikanın, 3 bin metre kare alanda yer alacağını anlatan Şener, şu an için fabrikanın bin metrelik alanının tamamlandığını, yönetim binası inşaatının ise devam ettiğini ifade etti.

  Harbi Plastik fabrikasının şu anki mevcut haliyle 10 kişiye istihdam sağlandığını aktaran Şener, fabrikanın hedeflenen 3 bin metrekare olarak tamamlanması halinde istihdam sayısının 200’e çıkacağını, toplam maliyetin ise 12 milyon lira olacağını vurguladı.

  İş adamı Şener, ilk etapta iç piyasaya yönelik üretim yaptıklarını, ancak kısa süre içerisinde başta Ortadoğu olmak üzere ihracata hazırlandıklarını belirtti.

  Kaynak: Karamanlı Haber