Burdur'da Karantinada Olan Bir Vatandaşta

'Haberler' kategorisinde Burdurda tarafından 8 Nisan 2020 tarihinde açılan konu

 1. Burdurda

  Burdurda Burdur Kent Rehberi Site Yetkilisi

  KYK Yurdunda kalan karantinada olan bir vatandaşta COVİD-19 iddiası. Yurt dışından Antalya hava limanına inen ve Burdur KYK Fereli Sinan Efendi Yurdunda karantina altında tutulan bir vatandaşta COVID-19 test sonucu pozitif çıktı iddiası.

  Burdur'da bir vatandaşta COVİD-19 iddiası

  Yurt dışından Antalya'ya hava limanına inen ve Burdur KYK Fereli Sinan Efendi Yurdunda karantina altında tutulan bir vatandaşta COVID-19 test sonucu pozitif çıktı iddiası Burdur sosyal medya kullanıcılarının gündemi oldu.

  Yurt dışında bulunan ve Pandemi dolayısıyla Türkiye'ye dönüş yapan Türk vatandaşlarımızın bazıları Antalya Havalimanına inerek Burdur Kredi Yurtlar Kurumu Fereli Sinan Efendi yerleşkesinde 14 günlük karantina altına alındırlar.

  İddialara göre karantina altındaki vatandaşlarımızdan bir tanesinin öksürük ve düşmeyen ateş şikayetiyle özel ekipler aracılığı ile Burdur Devlet Hastanesine sevk edildi. 23 yaşındaki şahsın Burdur Devlet Hastanesinde yapılan COVID-19 test sonucunun ise pozitif çıktığı ve tedavisi için COVID-19 bölümünde tedavisine başlandığı iddia edildi.

  Konuyla ilgili olarak yetkililerden resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

  Kaynak: Serkan ŞİMŞEK
   
  Son düzenleme: 30 Ağustos 2020