Burdur'da 'Resfebe' Sergisi Açıldı

'Haberler' kategorisinde Burdurda tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Burdurda

  Burdurda Burdur Kent Rehberi Site Yetkilisi

  Resim ve alfabeyi bir araya getirerek hazırlanan matematiksel ve mantıksal bir çeşit görsel bilmece olan 'Resfebe' sergisi burdur'da açıldı.

  Burdur Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Avşar Han'da açılan sergi üniversiteli öğrencilerden büyük ilgi gördü. Sergiyi MAKÜ Matematik Bölümü işbirliği ile açtıklarını söyleyen matematik öğretmeni Feridun Bozyiğit, "Resfebe resim ve alfabe kelimelerinden türetilmiştir. Resim ve alfabeyi bir araya getirerek hazırlanan matematiksel ve mantıksal bir çeşit görsel bilmecedir. Son birkaç yılda özellikle sosyal medya ile yaygınlaşmış, geleneksel zeka sorularına yeni bir soluk getirmiştir" dedi.

  resfebe.jpg

  Serginin içerik yönüyle Burdur'da bir ilk olduğunu kaydeden Bozyiğit, "Öğrencilerimizle önce resfebe okumayı, sonra da resfebe üretmeyi gerçekleştirdi. Sergimizde 100 civarında eserimizi üniversiteli arkadaşlarımızla paylaştığımız için mutluyuz" diye konuştu.

  MAKÜ İlköğretim Matematik Bölümü öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Burcu Durmaz da "Resfebe, öğrencinin matematiğe dönük algılarını olumlu yönde etkileyen ve matematikle çok bağlantılı olan, hem kendi öğrencilerimiz hem de Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri için çok faydalı ve eğlenceli bir çalışma" dedi.

  Sergiyi MAKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle de gezerek öğrencilerden bilgi aldı.
   
  Son düzenleme: 11 Nisan 2019